Nick Vujicic – Ludzie sukcesu

Nick Vujicic

Nick Vujicic –  urodzony 4 grudnia 1982 roku, australijski ewangelista i słynny mówca motywacyjny, urodzony z zespołem tetraamelii, rzadkim zaburzeniem charakteryzującym się brakiem rąk i nóg.

Nick Vujicic urodził się bez rąk i nóg. Rano w dniu jego narodzin jego ojciec był tak oszołomiony, że prawie zemdlał. Matka Nicks nie chciała na niego patrzeć ani trzymać go przez 4 długie miesiące. Lekarze powiedzieli, że Nick będzie warzywem. Nick Vujicic nauczył się pisać, obsługiwać elektryczny wózek inwalidzki i używać komputera z palcami u nóg. Zamiast wysyłać Nicka do specjalistycznej szkoły dla dzieci niepełnosprawnych, jego rodzice wysłali go do szkoły publicznej.

Jego koledzy znęcali się nad nim i dokuczali mu nieustannie z powodu sposobu, w jaki wyglądał. Dorastając, Nick zmagał się z depresją i czuł się zupełnie beznadziejny. Kiedy Nick miał 10 lat, próbował utopić się w swojej rodzinnej wannie. Po kilku próbach uświadomił sobie, że nie chce, aby cierpieli jego bliscy. Nick w końcu pogodził się ze swoją niepełnosprawnością i pracował nad przyjęciem pozytywnego nastawienia.

Czasami jesteśmy już o włos od osiągnięcia wymarzonego celu, jednak w ostatniej chwili coś się nie udaje. To jednak nie powód, by się poddać. O porażce można mówić dopiero wtedy, gdy rezygnujemy z podjęcia kolejnej próby. Nick Vujicic

W wieku 17 lat spotkał się ze swoim dozorcą szkoły średniej, który na zawsze zmienił jego życie. Woźny powiedział Nickowi, że „Będziesz mówcą” . Woźny zobaczył coś w Nicku, że nie widział siebie i zachęcił go do podzielenia się swoją historią.

Historia sukcesu Nicka Vujicica uczy nas, że wszystko jest możliwe.

Nick postanowił zająć się wystąpieniami publicznymi, aby zainspirować innych. Nick Vujicic założył swoją organizację non-profit „Life Without Limbs”. To dało mu platformę do dzielenia się świadectwem i kampanią przeciwko znęcaniu się.

Od tego czasu Nick podróżował do ponad sześćdziesięciu krajów i zainspirował miliony ludzi na całym świecie. Nick wygłosił ponad 3000 przemówień, przemawiając do ludzi ze wszystkich środowisk. Dziś Nick jest jednym z najbardziej pożądanych mówców motywacyjnych na świecie. Nick nauczył się nie pozwalać, by jego ograniczenia powstrzymywały go od cieszenia się szczęśliwym życiem.

W 2008 roku Nick spotkał kobietę, która przyszła go wysłuchać, ożenił się cztery lata później. Dzisiaj Nick Vujicic jest ojcem 4 dzieci.